Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
MAPY ZAGROŻEŃ 2016
pokrzywdzony
Młody kierowca
Ruch Drogowy- działania 2015

Ruch drogowy

 1. Akcja „NURD”

  Dzisiaj na terenie powiatu pszczyńskiego policjanci drogówki przeprowadzą działania pod kryptonimem „NURD” - czyli Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg takich jak piesi, rowerzyści oraz motorowerzyści.

 2. Śmiertelny wypadek w Pawłowicach

  Policjanci z Pszczyny ustalają tożsamość mężczyzny, który zginął we wczorajszym wypadku drogowym. Wstępne wyjaśnienia wskazują, że pieszy został potrącony przez samochód, kiedy przechodził przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

 3. Śmiertelne potrącenie pieszego w Warszowicach

  Policjanci z Pszczyny ustalają dokładny przebieg wypadku drogowego, w którym śmierć na miejscu poniósł 22-letni mieszkaniec Pawłowic.Mężczyzna został potrącony przez ciężarówkę. Do zdarzenia doszło w nocy na popularnej „wiślance” w Warszowicach.

 4. Mobilne miasteczko drogowe w Pszczynie

  Pszczyńskie mobilne miasteczko drogowe powstało z inicjatywy katowickiego WORD-u i powiatu. Otwarte w minionym tygodniu przez Starostę Pszczyńskiego Pawła Sadzę i dyrektora ośrodka w Katowicach Romana Bańczyka, przyciągnęło już tłumy dzieciaków. Drogowy trenażer doskonale sprawdzał się jako symulacja tego, co może spotkać uczniów na trasie do szkoły. Dodatkowo, licealiści z klas mundurowych zaoferowali maluchom ćwiczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

 5. Śmiertelna konfrontacja osobówki z tirem

  Policjanci z Pszczyny ustalają okoliczności wczorajszego wypadku drogowego, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Świerczewskiego i Górniczej w Pawłowicach. W zderzeniu ciężarowego volvo z osobową toyotą zginął 60-letni kierowca osobówki.