Aktualności

Za mała odległośc pomiędzy samochodami powodem dzisiejszej kolizji na Bielskiej

Data publikacji 31.10.2018

Za mała odległość pomiędzy samochodami stała się powodem dzisiejszej kolizji, do której doszło na ul. Bielskiej w Pszczynie. Kilka minut po godz. 7 rano, w okolicach wjazdu na trasę DK-1, zderzyły się 4 samochody. Stało się to przy wyjeździe z tunelu. W celu zminimalizowania utrudnień w ruchu, policjanci kierowali samochody na objazdy przez miasto.

Czas oczekiwania na przejazd wydłużał się, ponieważ jeden z pojazdów biorących udział w zdarzeniu został poważnie uszkodzony i pojawiły się trudności związane z jego usunięciem z drogi.

Co było powodem tej kolizji? Rutyna i za mały odstęp pomiędzy pojazdami. To one złożyły się na efekt tzw. domina. Kierowca renaulta wyjeżdżał z tunelu. Pomimo tego, że posiada prawo jazdy od prawie 40 lat, nie zachował odpowiedniej odległości między pojazdami i uderzył w tył jadącego przed nim forda. Ten, siłą odrzutu, uderzył w poprzedzającego go fiata, a ten z kolei w volkswagena. Szczęśliwie, nikt z uczestników zdarzenia poważnie nie ucierpiał. Żaden kierowca nie był też pijany. Policjanci mogli więc zakończyć swoje czynności służbowe wypisaniem mandatu karnego. Otrzymał go doświadczony kierowca renaulta.

Pamiętajmy...

Najczęstszymi przyczynami zdarzeń drogowych są:

- nadmierna prędkość

-brak bezpiecznej odległości między pojazdami

- brawura

- rutyna