Aktualności

Zmiana organizacji ruchu przy pszczyńskich cmentarzach

Data publikacji 29.10.2018

Święto Zmarłych jest dla nas czasem zadumy, refleksji, a jednocześnie zgiełku związanego z odwiedzaniem grobów bliskich. W trosce o bezpieczeństwo apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas pobytu na cmentarzach i w ich okolicach. Informujemy też o tymczasowych zmianach w organizacji ruchu na terenie miasta.

Od poniedziałku, 29 października w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych na drogach w rejonie pszczyńskich cmentarzy zostanie wprowadzona tymczasowa zmiana organizacji ruchu.

Od poniedziałku 29 października na ul. Chopina zostanie ustawiony jednostronny zakaz zatrzymywania się na odcinku od skrzyżowania z ul. Karola Miarki do wyjazdu z parkingu przy "Ludwikówce" (po stronie z chodnikiem) - zakaz będzie obowiązywał do piątku 2 listopada. Dodatkowo na odcinku ul. Chopina od skrzyżowania z ul. K. Miarki do wyjazdu z parkingu przy "Ludwikówce" zostanie ustawione oznakowanie A-30 "inne niebezpieczeństwa" wraz z tabl. "Wzmożony ruch pieszych".

W czwartek, 1 listopada w godzinach od 6.00 do 21.00 zamknięte dla ruchu pojazdów zostaną: ulica Hallera od skrzyżowania z ul. Katowicką do skrzyżowania z ul. Tulipanów/Partyzantów oraz ulica Katowicka na odcinku od skrzyżowania z ul. Narcyzów do ronda św. Jadwigi. Jednocześnie na ulicy Tulipanów zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy - skierowany od ulicy Hallera do ulicy Narcyzów. (źródło: powiat)

Kierowców i pieszych przestrzegamy- główną przyczyną powstawania wypadków drogowych jest:

• nadmierna prędkość

• nieprawidłowe wyprzedzanie

• nie udzielenie pierwszeństwa przejazdu

• nieprawidłowe zachowanie się pieszych (nagłe wtargnięcie na jezdnię, nagminne przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych, nieostrożne wejście zza przeszkody lub innego pojazdu.

Apelujemy do kierowców o rozwagę i ostrożność podczas jazdy. Pieszym przypominamy, by kierowali się zasadą ograniczonego zaufania, a w porze wieczorowo-nocnej używali elementów odblaskowych.

Zapalając znicz na grobie oddając się refleksji i wspomnieniom, nie zapominajmy, że rzeczą najważniejszą jest bezpieczny powrót do domu.