Apel policji - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie

Aktualności

Apel policji

Data publikacji 23.10.2018

Apelujemy do mieszkańców powiatu pszczyńskiego o zachowanie szczególnej ostrożności w stosunku do osób oferujących w systemie tzw. handlu obnośnego różnego rodzaju sprzęty domowe. W poniedziałek, taka grupa 5 osób wykorzystała nieuwagę mieszkańca Czarkowa kradnąc dużą kwotę pieniędzy. Osoby, które zauważą podejrzanie zachowujących się mężczyzn lub kobiety o ciemnej karnacji skóry proszone są o kontakt z dyżurnym pszczyńskiej policji. Można dzwonić wybierając numer telefonu 32 44 93 266 lub z końcówką 255.

Przebieg tego zdarzenia nie odbiegał od tych, o których zwykło czytać się w mediach. Tu również, przed południem, około 10.00, czyli w czasie, kiedy większość osób jest w pracy, do drzwi jednego z domów zapukały osoby przedstawiające się jako sprzedawcy koców. Kobieta i mężczyzna zapewniali, że oferują bardzo atrakcyjny towar. Jego prezentacja odbyła się w kuchni, gdzie zostali zaproszeni przez domownika. Tam też poprosili go o mały posiłek. Niestety, ugoszczenie nieznanych mu osób tostami okazało się bardzo kosztownym poczęstunkiem. Ich spółka była bowiem znacznie większa, i kiedy oni przebywali z nim w kuchni, pozostałe 3 osoby szukały w pokojach kosztowności. Sprawcy znaleźli pieniądze, które zabrali, podobnie zresztą jak koce i ofiarowane im tosty. Z miejsca zdarzenia odjechali samochodem.

Prosimy więc, aby w przypadku, gdyby tego typu osoby pojawiły się w sąsiedztwie kogokolwiek z Państwa o natychmiastowy kontakt z dyżurnym pszczyńskiej policji, zachowanie ostrożności i ewentualne zapisanie numerów rejestracyjnych ich samochodów.